Bartos Grzegorz - Nadzy i martwi [Słuchowisko PL] » ExSite PREMIUM
Bartos Grzegorz - Nadzy i martwi [Słuchowisko PL]
Bartos Grzegorz - Nadzy i martwi [Słuchowisko PL]

Bartos Grzegorz - Nadzy i martwi [Słuchowisko PL]


Wykonawcy:


Marek Frackowiak – DZERSEJ,
Grzegorz Damiecki – RUMUN,
Michal Podsiadlo – MALY,
Jacek Braciak – BILARD,
Agnieszka Podsiadlik – KORNELIA,
Edyta Olszówka – MARLENAOpis:


Dramat ukazujacy skrajna, patologiczna sytuacje emigrantów zarobkowych z Polski. Grupa czterech mezczyzn, mieszkajaca w warunkach przez siebie okreslanych jako "warunki dla obywateli trzeciej lub nawet czwartej kategorii", jest przykladem ludzi, którzy dla pieniedzy sa w stanie dac sie upodlic i zdegradowac.

Ubóstwo mieszkaniowe, materialne jest jednak konsekwencja ubóstwa duchowego bohaterów, dla których jedyna rozrywka i urozmaiceniem ich nedznego zycia jest alkohol i prostytutki. Nieznajomosc jezyka, wynikajaca z lenistwa i ignorancji oraz zupelny brak zainteresowania tym, co kraj ma do zaoferowania oprócz pieniedzy, powoduje, ze zycie bohaterów to ciagla wegetacja. Nawet praca, po która rzekomo przyjechali nie jest dla nich wartoscia.

Ciagly, "tymczasowy" tryb pobytu i zycia bohaterów jest dla nich czesto niebezpieczny. Patologiczne formy przyjazni, w których brak oddania i szczerosci, odwrócona drabina wartosci i priorytetów, beznadzieja i otepienie najlepiej charakteryzuja srodowisko, które reprezentuja Rumun, Dzersej, Bilard, Kornelia i Marlena, emigranci zarobkowi.

Przed spektaklem - rozmowa z autorem.

Opis uploadu:

Wielkosc calosci: 23.6 MB
Czas: 51m 10s
Bit rate: 144kbps
Rodzaj kompresji: .rar
Zawartosc uploadu: plik .mp3
Wersja jezykowa: polska
BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH


Download:
Podobne Posty


Komentarze: 0   Wyświetleń: 57  

Dodaj komentarz

Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler