Barz Paul - Kolacja na cztery ręce [Słuchowisko PL] » ExSite PREMIUM
Barz Paul - Kolacja na cztery ręce [Słuchowisko PL]
Barz Paul - Kolacja na cztery ręce [Słuchowisko PL]

Barz Paul - Kolacja na cztery ręce [Słuchowisko PL]


Wykonawcy:


Marian Opania, Krzysztof WakulinskiOpis:


Punktem wyjscia komedii „Kolacja na cztery rece” Paula Barza jest zdarzenie fikcyjne – osobiste spotkanie Bacha z Haendlem w roku 1747 z okazji przyjecia Bacha do Towarzystwa Nauk Muzycznych, którego pierwszym i jedynym czlonkiem honorowym Haendel byl od 1745 roku. W rzeczywistosci, mimo wielu paraleli w zyciorysach, obaj muzycy nigdy sie nie spotkali, a swa ostatnia podróz do Niemiec odbyl Haendel dopiero w 1750 roku, tj. w roku smierci Bacha. Wszystkie pozostale fakty, przy calej swobodzie interpretacji, sa jednak autentyczne, w tym takze wyrazna niechec Haendla do spotkania z Bachem i wielokrotnie ponawiane przez Bacha próby nawiazania kontaktu z nierównie slawniejszym kolega podczas jego pobytu w Niemczech.

Fikcyjnie wykreowana sytuacja spotkania cenionego i dobrze wynagradzanego Haendla i biednego kantora, Bacha, to okazja do walki o prym w kompozytorskim swiecie. Kto jest wiekszym artysta? Czyje dzielo jest wybitniejsze – „Mesjasz” Haendla czy „Pasja wg swietego Mateusza”? Postaci dramatu nieustannie próbuja przesunac szale zwyciestwa na swoja strone.

Adaptacja i reżyseria: Janusz Kukuła
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Opis uploadu:

wielkosc calosci: 68,8 MB
Czas trwania: 50m 13s
bit rate: 128kbps
rodzaj kompresji: rar
zawartosc uploadu: mp3
wersja jezykowa: PL
BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH


Download:
Podobne Posty


Komentarze: 0   Wyświetleń: 49  

Dodaj komentarz

Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler